Uyuyanın üstüne kar yağar, derler. Eviniz ne kadar sıcak da olsa gece uyurken yorgana ihtiyaç duyarsınız. Eğer yenilemeyi düşünüyorsanız yorgan seçiminizde size faydası olacak adımlara Karşıyaka Star Halı Yıkama olarak birlikte göz atalım.

Öncelikle Size En Uygun Yorganı Bulmalısınız

Gece boyunca yaklaşık 8 saat boyunca üzerinize örttüğünüz yorganın sizin sağlığınıza uygun olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Herhangi bir alerjiniz varsa reaksiyona girmeyecek antialerjik olanları tercih etmelisiniz. Uyku esnasında rahat hareket etmek ve üzerinizde ağırlık hissetmemek istiyorsanız elyaf, silikon yorgan gibi hafif olanları tercih etmelisiniz. Eviniz geceleri soğuk oluyorsa ve sıcaklıktan hoşlanıyorsanız yün olanlar tam size göre olacaktır.

Yorgan Türleri Nelerdir?

İpek yorganlar, yumuşaklık ve hafifliğiyle meşhurdur. Uzun süre temiz kalma özelliğini mevcuttur. Ancak bütçe olarak biraz pahalı olduğu için çok sık tercih edilmiyor.

Elyaf ve silikon yorganlar hem ekonomik hem de hafif yapıdadır. Çok fazla sıcak tutmadığı için eviniz soğuk oluyorsa tercih ederken dikkat etmelisiniz.

Mikro fiber yorganlar hava dolaşımı konusunda başarılıdır, ayrıca yumuşaktır. Kolay kolay deforme olmama özelliğiyle bilinir.

Bambu yorgan, doğallığa önem verenlerin vazgeçilmez tercihidir. Sürdürülebilir olması sebebiyle doğaya oldukça az zarar veren bu tür hava geçirgenliğiyle gece vücudunuzun nefes almasına yardımcı olur.

Pamuk yorganlar da bambu gibi daha doğal ve sürdürülebilirdir. Ancak bambudaki hava geçirgenliği pamukta çok mevcut değildir. Bu da pamuk yorganın ısıyı içeride hapsederek gece boyu sıcak bir uyku sürmenize sebep olur.

Yorgan Boyutları Nedir?

Yorgan boyutları özel yapım değilse nevresimlerle uyumlu olması açısından standart olarak üretilir. Bebek, tek kişilik, çift kişilik ve battal boy olarak ölçülendirilir. Yatağınızın boyutu yorgan ölçünüzü seçmenizde yardımcı olacaktır.

Yorgan Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Nevresim değişikliğini nasıl yapıyorsanız yorgan ve yastık temizliği de o kadar önemlidir. Gece boyunca vücudumuzdan dökülen kalıntılar yorgan ve yastıklarda mayt florası için cennet oluşturur. Bu sebeple her türe uygun yıkamanın en sağlıklı ve temiz yapılması için Karşıyaka Halı Yıkama’dan tam hizmet alabilirsiniz.

Etiketler
Karşıyaka Kilim Temizleme

%100 Hijyen anlayışı ile müşterilerine kaliteli ve ekonomik çözümler sunan Karşıyaka Halı ve Koltuk Yıkama 28 yıldır sizlerin hizmetinizde.

© Copyright 1991 - 2024.
İletişim Bilgileri

Bostanlı, Şehitler Blv, 35590
Karşıyaka İZMİR

0 (554) 945 29 34
0 530 067 50 84