Kış aylarında kullanıma çıkan ve baharın gelmesiyle kaldırılan yorganları en sağlıklı şekilde nasıl muhafaza edebilirsiniz? İster yün, ister elyaf ya da başka materyalden yapılmış olsun yorganların nasıl saklanacağı, ömürlerinin uzunluğu için oldukça önemlidir. Star Halı Yıkama olarak bu konudaki hassasiyetimizle bizden size birkaç ipucu.

 

1- Dolap Üstlerinde Muhafaza Edebilirsiniz

Annelerimizin hatta büyükannelerimiz yorgan, battaniye gibi dönemsel kullanılan ürünleri döşek denen ve tavanın hemen altına hizalı olarak yapılmış dolaplara koyduğunu çoğumuz hatırlarız. Bu moda artık yerini dolapların üzerinde şık kutulara bıraktı. Kendi zevkinize uygun dilerseniz hasır, dilerseniz kumaş büyük ve geniş kutular alabilir; yorgan ve battaniyelerinizi burada muhafaza edebilirsiniz. Böylece dolap üzerinde bir dağınıklık yaratmaktansa şık bir tasarımı odanızda barındırmış olursunuz.

 

2- En İdeal Yer Baza İçi

Dolap üstlerinde kalabalıktan hoşlanmıyorsanız bazınızın içi yorganlarınız için en ideal yer olacaktır. Özellikle küçük evlerde saklama alanının azlığından yakınanların bir numaralı tercihi olan baza, karyolaların yerini almakta çok da haksız sayılmaz. Baza altına daha fazla eşya sığdırmak için yorganınızı vakumlu hurca koyarak yerden tasarruf edebilirsiniz.

 

3- Ardiyenizde Yer Açın

Evinizin biraz daha genişse ve sık kullanmadığınız eşyalarınızı koymak için ardiyeniz varsa şanslısınız. Bahar döneminde güzel bir ardiye temizliğinden sonra dilerseniz vakumlu hurç, dilerseniz plastik kutuların içerisine yerleştirdiğiniz yorganınızı burada saklayabilirsiniz.

 

Yorganları Saklamadan Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yorganları kaldırmadan önce mutlaka temizliğine dikkat etmelisiniz. İçinde bulunan tozlar, maytlar aylar boyu kapalı olacak yorganınızda birikerek çoğalmaya devam ederler. Bu da yorgana zarar verir ve sağlıklı olmasını engeller. Bu sebeple Star Halı Yıkama’nın yorgan ve battaniye yıkama hizmetinden güvenle faydalanabilirsiniz. Bu hizmetimizde halılarla yorganları aynı yerde yıkamadığımızı; yorganları özel makinelerinde sağlıklı bir şekilde temizleyip en hızlı şekilde size teslim edeceğimizi belirtmek isteriz. Profesyonel yıkama cihazlarımızla detaylı bir şekilde temizlediğimiz yorganlarınızı güvenle ve sağlıklı bir şekilde muhafaza edebilirsiniz.

Karşıyaka Halı Yıkama olarak yorganların yılda en az 2 kere yıkamaya verilmesi gerektiğinin altını çizer, sıcacık bir kış geçirmenizi dileriz.

 

Karşıyaka Yorgan Battaniye Yıkama

Etiketler
Karşıyaka Kilim Temizleme

%100 Hijyen anlayışı ile müşterilerine kaliteli ve ekonomik çözümler sunan Karşıyaka Halı ve Koltuk Yıkama 28 yıldır sizlerin hizmetinizde.

© Copyright 1991 - 2024.
İletişim Bilgileri

Bostanlı, Şehitler Blv, 35590
Karşıyaka İZMİR

0 (554) 945 29 34
0 530 067 50 84