Yeni bir eve taşındıysanız ya da salonunuzu baştan dekore etmeye karar verdiyseniz halı seçiminde aceleci olmamanızda fayda olacaktır. Öncelikle salonun ebatlarını iyi belirleyip ona uygun mobilya seçimlerini yapmanız gerekir. Halı seçimini ise, duvar ve raf dekorasyonundan önce, mobilya seçiminden sonra yapmalısınız. Haydi, salonunuza uygun halıyı nasıl seçeceğinize birlikte göz atalım.

 

Önce Mobilyalar, Sonra Halı Seçimi

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu seçimi ev dekorasyonunda sonlara bırakmanız gerekmektedir. Önce mobilyalarınızın renk, model ve boyutunu belirlemeniz, size salonunuzun nasıl bir halıya ihtiyaç duyduğu konusunda büyük bir ipucu verecektir.

Karşıyaka Halı Yıkama

 

Halının Boyutu ve Salonun Boyutu Arasındaki Uyum

Salonunuzun yerleşimini yaptınız. Koltuklarınızın, yemek odası takımınızın yerlerini belirlediniz. Şimdi sıra ölçü almaya geldi. Zeminde kalan boşluğu nasıl değerlendirmek istiyorsunuz? Eğer salonunuz L şeklindeyse 2 parça, dörtgen bir boşluk kalıyorsa tek parça büyük ebatlı bir halı tercih edebilirsiniz. Buna uygun olarak alanı ne kadar yer kaplamasını istiyorsanız mezurayla zemini en ve boy olarak ölçmeniz gerekir. Bu ölçüleri mutlaka bir yere kaydedin, satın alırken sizin rehberiniz olacaktır.

 

Halı ve Perdenizin Harmonisi Tam Olmalı

Halı modeli belirlerken perdelerinizle eş zamanlı bir seçim yapabilirsiniz. Bu iki ürün evin yan rol gibi görünen ana karakterleridir. Salonunuza girdiğinizde koltuk takımızdan önce perde ve halılar gözünüze çarpar. Bu sebeple renk ve desen seçiminde ikisinin birbiriyle ahenkli olmasına özen gösterin. Örneğin fon perdenizi düz bir renk seçmek istiyorsanız bu renk alacağınız halının deseninde baskın olan bir renk olursa ikisi birbirini tamamlar. Ya da perdenin daha hareketli bir desen olmasını arzuluyorsanız iki yoğun desen yerine halınızı daha sade bir modelde seçebilirsiniz.

 

Halı Modelini Seçerken Salonun Tarzını Öncelikli Tutun

Elbette ki hayatta seçimler yaparken birden fazla seçenek arasında kalabiliyoruz. Hem etnik desenli halılardan hoşlanıp hem de daha modern çizgileri beğenebiliyoruz. Model seçimi yapmadan önce salonunuzu gözünüzle iyice inceleyin. Tüm seçenekler sizin zevkinize hitap ediyor olabilir, ancak salonunuzun zevkine hangisi uygun, onu analiz edin. Klasik mobilyaların hâkim olduğu bir evde püsküllü düz halılar çok eğreti duracaktır. Bırakın modele, salonunuz karar versin.

 

Seçtiğiniz model veya ölçü ne olursa olsun biz Karşıyaka Halı Yıkama olarak her zaman yanınızdayız.

Etiketler
Karşıyaka Kilim Temizleme

%100 Hijyen anlayışı ile müşterilerine kaliteli ve ekonomik çözümler sunan Karşıyaka Halı ve Koltuk Yıkama 28 yıldır sizlerin hizmetinizde.

© Copyright 1991 - 2024.
İletişim Bilgileri

Bostanlı, Şehitler Blv, 35590
Karşıyaka İZMİR

0 (554) 945 29 34
0 530 067 50 84