Stor perdeler, 2000’li yılların ortalarından sonra daha sık tercih edilmeye başlandı. Korniş sıkıntısının olmadığı, kolay açılıp kapanma özelliğinden dolayı stor perdelerin kullanım alanları genişlemeye başladı. Karşıyaka Halı Yıkama olarak stor perdenin kullanım yerlerini sizler için derledik.

 

1- Mutfak İçin En Uygun Perde

Mutfak için en uygun perde türü stor perdedir. Hem yağ, kir ve kokuyu tül perdeler kadar barındırmaz hem de yemek pişirilirken kapatılarak olası kirin önüne geçilmesine yardımcı olur. Ayrıca renk ve desen çeşitleriyle mutfağınıza güzel bir hava katacağı da kesindir.

 

2- Koridor Pencereleri

Koridorunuzda pencere varsa hem koridora hava katması için hem de çok alan kaplamaması için gönül rahatlığıyla stor perde tercih edebilirsiniz. Koridordan geçerken hareket alanınızı da kısıtlamamış olur, ayrıca pencereyi açıp evinizi havalandıracağınız zaman kolay bir şekilde yukarı kaldırabilirsiniz.

 

3- Bahçe Kapıları

Bahçeye açılan bir kapınız varsa ve içerinin görünmesini her zaman istemiyorsanız imdadınıza stor perde yetişecek! Tül perdeler rüzgârla kapıya sıkışır, evcil dostunuz varsa onun giriş ve çıkışlarında rahat etmesini engeller ve bahçeden gelecek tozları tutmaya daha fazla eğimlidir. Bu sebeple bahçe kapınız için ebatlarına uygun bir stor perde tercihi yapabilir; evinizle bahçeniz arasına modern bir çizgi çekebilirsiniz.

 

4- Ofislerde En Çok Tercih Edilen Perde

İster küçük, ister büyük camlı ofis olsun gerek dışarıdan görünmeyi engellemek gerek güneş ışığının sertliğini kırmak için ofislerde perde kullanımı önemlidir. Ancak evdeki gibi kumaş perde kullanımı ofislere uygun değildir. Çünkü bu alanlar daha hızlı kirlenir ve düzenli temizliği oldukça yorucudur. Bu sebeple ofislerde genel olarak stor perde tercih edilir. Böylece hem çalışanların rahatlığını sağlamış hem de zeminden yukarıda kullanacağınız için kirliliği azaltmış olursunuz.

 

Karşıyaka Halı Yıkama olarak stor perdelerin temizliğinin önemli olduğunu ve belirli aralıklarla (en fazla 6 ayda 1) profesyonel olarak temizletmeniz gerektiğini belirtmek isteriz. Toz, şehir kirliliği, sigara dumanı, yemek kokusu gibi etkenlerle kirlenen stor perdelerinizi sökme ve tekrar takma işlemleri dâhil olmak üzere güvenle temizliyoruz.

 

KARŞIYAKA STOR PERDE YIKAMA 

Etiketler
Karşıyaka Kilim Temizleme

%100 Hijyen anlayışı ile müşterilerine kaliteli ve ekonomik çözümler sunan Karşıyaka Halı ve Koltuk Yıkama 28 yıldır sizlerin hizmetinizde.

© Copyright 1991 - 2024.
İletişim Bilgileri

Bostanlı, Şehitler Blv, 35590
Karşıyaka İZMİR

0 (554) 945 29 34
0 530 067 50 84