Mum lekesi: Evlerimizi dekore ederken vazgeçemediğimiz mumlar özellikler döküldükleri yerden nasıl çıkaracağımızı bilmiyorsak hayatımızı bazen zorlaştırabiliyorlar. Halı düz bir zemin olmadığı için mum lekesi bizi en çok üzen yerlerden biridir. Bu işin de kolayı olduğunu hatırlatmak ve sizinle küçük bilgiyi paylaşmak isteriz.

İlk önce halıdaki katı mumu halıya zarar vermeden halıdan çıkarmalıyız. Bu alana buz koymak mumu sertleştireceği için işinizi kolaylaştırabilir. Bundan sonra ihtiyacımız olanlar kâğıt havlu ve ütü olacak. Kağıt havluyu lekeli alana koyun ve üzerine ısınmış ütüyü gezdirin. Bunu birkaç kağıt havlu ile tekrarlanmanız gerekebilir.

Çay lekesi: Kağıt havlu ile sıvı emdirilir. Sirkeli su ile alan temizlenir. Tampon hareketler halınızın yıpranmasını önleyecektir. Daha sonra yine kağıt havluyu birkaç dakika basılı tutun leke gitmiş olacaktır.

Kahve lekesi: Kahve lekesinin biraz inatçı olduğu durumlar için limonlu su ve bulaşık deterjanınızın gücünü birleştirebilirsiniz. Yine kağıt havlu ile ıslaklığını aldığınız alanı tampon hareketlerle siliniz. Daha sonra yine kağıt havluyu birkaç dakika basılı tutun leke gitmiş olacaktır.

Lekeniz inatçı ve sizi zorladıysa bizden almaktan çekinmeyin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Etiketler
Karşıyaka Kilim Temizleme

%100 Hijyen anlayışı ile müşterilerine kaliteli ve ekonomik çözümler sunan Star Halı ve Koltuk Yıkama 28 yıldır sizlerin hizmetinizde.

© Copyright 1991 - 2021.
İletişim Bilgileri

Bostanlı, Şehitler Blv, 35590
Karşıyaka İZMİR

0 (232) 363 70 07
0 (533) 791 35 19