Halılar, ev dekorasyonunun en önemli parçalarından biridir. Evimizi daha şık göstermemize yardımcı olurlar. Karşıyaka Halı Yıkama olarak şunu söyleyebiliriz ki bir evde halı varsa orası yuvadır. Peki yuvamızda halı seçimi yaparken renklere nasıl dikkat etmeliyiz?

 

Renkler, Hayat Enerjinizi Yansıtır!

Renk bilimine göre ihtiyacımız olan duyguların enerjilerini renklerde ararız. Hayattan beklentimiz neyse o enerjinin temsil ettiği renk bize huzur verir. Baharı ve doğayı seven bir insan yeşilden, ihtişamı seven bir insan mordan vazgeçemez. Siz de evinizi dizayn ederken çoğunluklu olarak ruhunuzu iyi hissettiren renklere yöneliyorsunuzdur. Bunun için halı seçiminde de evde yoğunluklu olan renkle uyuma sahip olacak bir halı seçmenizde yarar vardır.

 

Renklerin de Birer Dili Var!

Sizin enerjiniz kadar renklerin de dili önemlidir. O renk, o rengin tonu evinizde neyi temsil ediyor? Örneğin kırmızı ve tonlarında olan halılar daha klasik ve gösterişli mobilyalarla uyumluluk sağlarken; mavi ve tonlarındaki halılar daha sakin, huzurlu evlerde kullanılır. Turuncunun baskın olduğu halılar ise daha modern evlere yakışır.

 

Tek Renk Mi, Çok Renkli Mi?

Karşıyaka Halı Yıkama olarak halı seçimlerinde her zaman mobilyayla uyumlu ve odayla dengeli olması gerektiğini savunuyoruz. Bu sebeple binlerce halı modeli arasından seçim yaparken kafanızda hayali bir model belirlemenizin faydalı olacağını düşünüyoruz. Koltuklarınız desenli veya birden fazla rengi barındırıyorsa, halıda daha sakin ve tek renge yönelmelisiniz. Tam tersi mobilyalarınız sade bir renkteyse halıda istediğiniz kadar desenli ve renkli modelleri tercih edebilirsiniz. Ancak renk konusunda odanın dengesini bozmayacak seçimler yapmalısınız.

 

Parkenin ve Halının Rengi Önemli!

Renk seçiminde parkenin ne alakası var, dediğinizi duyar gibiyiz. Eğer duvardan duvara kaplama yapmıyorsanız parkelerle halıların bir arkadaş grubu olduğunu unutmayın ve arkadaşların iyi geçinmeleri için elinizden geleni yapın. Duvar boyası kadar parkenin rengi de bu seçimde yerini alıyor. Parkeniz açık tonlardaysa daha koyu bir halı seçerek kontrast yaratabilirsiniz. Parkenizin rengi koyuysa halınızı daha açık seçip zemini sakinleştirebilirsiniz.

 

Renk Solmalarına Karşı Halı Yıkama

Halınızın uzun süre rengini korumasını sağlamak ve solmasını engellemek için yılda en az 2 kere profesyonel halı yıkama hizmeti almalısınız. Karşıyaka Halı Yıkama olarak Karşıyaka, Mavişehir ve Bostanlı şubelerimizle sizlere uygun fiyatlı ve kaliteli bir hizmet sunmaya her zaman hazırız.

KARŞIYAKA HALI YIKAMA

Etiketler
Karşıyaka Kilim Temizleme

%100 Hijyen anlayışı ile müşterilerine kaliteli ve ekonomik çözümler sunan Karşıyaka Halı ve Koltuk Yıkama 28 yıldır sizlerin hizmetinizde.

© Copyright 1991 - 2024.
İletişim Bilgileri

Bostanlı, Şehitler Blv, 35590
Karşıyaka İZMİR

0 (554) 945 29 34
0 530 067 50 84